Väga madala kalorsusega dieedid (VLCD) võivad olla väga kasulikud kehakaalu langetamiseks, eriti kui soovite kiiresti kaalust alla võtta. Sellesse dieetide kategooriasse kuulub ketogeenne dieet. Kuigi paljud süsivesikute sisaldusega dieedid keskenduvad suurele valgutarbimisele, on keto-dieet selles osas erinev, kuna sellel on kõrge rasvavajadus. Päevane rasvasisaldus on üldiselt vahemikus 55–60%, kuid see võib olla kuni 90% kogu kaloritarbimisest koos piisava valgu ja madala süsivesikute sisaldusega.
Keto dieeti kasutati esmakordselt umbes sajand tagasi epilepsiaga laste raviks, kes ei allunud teistele ravimeetoditele hästi. Seda on uuritud ka selle potentsiaali osas teiste neuroloogiliste häirete raviks ja mõnikord on meedia seda kaalulangetamise imena esitlenud. Paljudel inimestel on pärast keto dieedi järgimist olnud positiivseid tulemusi ja võite mõelda, kas see on teie vajaduste ja eesmärkide jaoks õige valik. Alati on hea mõte küsida oma perearstilt, milline dieet on teie konkreetsetele tervisenõuetele kõige sobivam.
Kuidas see toimib?
Uuringud on näidanud, et ketogeenne dieet, nagu ka teised väga madala kalorsusega dieedid, on kehakaalu langetamisel tõhusamad kui traditsioonilised madala rasvasisaldusega dieedid. Paljud dieedipidajad on ketodieediga saavutanud kiire kaalulanguse ning see on sotsiaalmeedias üsna populaarseks saanud ning mõnikord reklaamitakse seda kui imelist kaalulangetusravimit. Seega teame, et see töötab paljude inimeste jaoks – nüüd uurime, kuidas see töötab ja selle taga peituvat teadust.
Lühidalt öeldes annab keto dieet teie kehale märku, et tsirkuleeriva glükoosi kasutamine peamise kütuseallikana läheb üle keha rasvavarudele. Tavaliselt saab keha energiat süsivesikutest. Kui hoiate oma süsivesikute taset äärmiselt madalal ja suurendate söödava rasva hulka, läbib keha protsessi, mida nimetatakse ketoosiks. Selle protsessi käigus, kui kehal pole kütusena kasutamiseks piisavalt süsivesikuid, lagundab see talletatud rasva hoopis "ketoonkehadeks". Tavaliselt kulub kehal paar päeva aega, enne kui see ümber läheb ja ketoosiseisundi säilitamiseks on oluline süsivesikute tarbimine pidevalt madalal hoida.
Millised toidud on ketosõbralikud?
Paljude jaoks ei ole juust ja koor tavaliselt toiduained, need seostuvad dieedipidamisega. Kuid keto dieedi puhul soovitatakse teil süüa just selliseid toite. Üldiselt on süsivesikute tarbimine piiratud umbes 20–50 grammi päevas. Mõned ketosõbralikud toidud hõlmavad rasvu ja õlisid, loomseid valke, piimatooteid ja juustu, madala süsivesikusisaldusega köögivilju (nt lehtköögiviljad, seened, tomatid ja suvikõrvitsad), pähkleid, seemneid ja marju. Tärkliserikkad toidud, nagu kartul, suhkrupeet ja mais, sisaldavad kõik rohkem süsivesikuid, mistõttu need ei soodusta ketoosi püsimist.
Söögikorra asendajate, kaalulangetavate toodete ja toidulisanditega, mis toetavad väga madala kalorsusega dieeti, võivad Nupo tooted, nagu Dieet Packs, olla suurepärased ketosõbralikud valikud. Muidugi, olenemata sellest, millist dieeti järgite, on alati tervislik mõte hoida end hästi hüdreeritud, et loputada keha toksiinidest ja kiirendada kehakaalu langust. Nupo Slim Boost toidulisandid võivad olla tõhusad ka teie kehakaalu langetamisel ja keto dieedi abistamisel. Paljud ketoentusiastid teatavad, et nad kogevad palju vähem isu ja tunnevad end pärast sööki palju rohkem rahulolevana, kuigi nad söövad tavapärasest tunduvalt vähem. See keto-dieedi potentsiaalselt nälga vähendav kõrvalmõju aitab ka distsiplineeritud ja motiveeritud toiduplaani järgimisel püsida.
Kas keto dieet sobib mulle?
Kuigi on palju inimesi, kes on kogenud keto dieedi, nagu iga dieedi või toitumiskava, järgimisest positiivset mõju, on tulemused inimestel erinevad. Ja nagu iga muu igapäevaste harjumuste muutus, võib sellel olla nii positiivseid kui ka negatiivseid kõrvalmõjusid. Mõned inimesed on teatanud negatiivsetest sümptomitest, nagu peavalu ja väsimus ketoosi alguses, mida nimetatakse ketogripiks. Samuti on oluline järgida dieedil keto-ohutuid toite, et teie keha ei langeks ketoosist välja. Nii et paljude jaoks on see suurepärane valik, kuid teised inimesed võivad soovida valida kaalu langetamiseks alternatiivse viisi.
Nupo dieet on väga madala kalorsusega dieet, mis võib toetada keto dieeti, kuid ei nõua keto dieedi järgimist. Üks peamisi erinevusi keto dieedi ja Nupo dieedi vahel on see, et kohandate oma igapäevases toidukavas süsivesikute, valkude ja rasvade tarbimise protsenti.
Nupo dieeditooted ei ole kõrge rasvasisaldusega, seega võivad need aidata kiiresti kaalust alla võtta, olenemata sellest, millist dieeti järgite. Kui soovite Nupo tooteid kasutada ketoosi edendamise ajal, saate reguleerida oma toitude protsenti nii, et see sisaldaks suuremat päeva rasvaprotsenti.
Sel viisil võimaldab Nupo mitmekülgsust ja paindlikkust teie kaalulangetamise eesmärkide saavutamiseks, eriti kui soovite kiiresti kaalust alla võtta. Seega, olenemata sellest, kas otsustate minna Ketosse või järgida Nupo dieeti – või mõnda muud kaalulangetamiskava – on oluline jälgida oma igapäevast kaloraaži. Uurige välja, milline plaan sobib teie elustiiliga kõige paremini, ja viige see läbi oma perearsti poole. Õnneks on palju viise, kuidas ühe hetkega oma liigseid kilosid kaotada! Keto dieet võib olla just teie jaoks sobiv, kuid pidage meeles, et tavaliselt ei ole soovitatav ketodieeti jätkata ja sellest välja jätta. Sellega seoses on Nupo dieeti turvaline proovida oma maitse järgi – vaadake julgelt meie Taste All näidispakki!