Kuidas motivatsiooni üleval hoida
Enamik inimesi teab tunnet, et nad on motiveeritud elustiili muutma. Siis äkki kaob motivatsioon ja projekt tundub juhitamatu. See on vale aeg. Oled stressis. Teil on tuhat muud asja, millega peate tegelema, nii et see peab ootama. Sa sõid eile kogemata midagi, mille olid muidu endaga kokku leppinud, et ei tohi – ja nüüd on tunne, et kõik on rikutud.
Põhjuseid, miks me järsku alla anname, võib olla mitu. Üks põhjus võib olla ka see, et seame enda võimetele liiga kõrged ootused. Kui meie eesmärgid muutuvad liiga hägusaks ja tunduvad liiga kauged, võime kaotada usu, et suudame projekti lõpule viia. Seetõttu on realistlikud eesmärgid olulised. Endale tasu andmine, kui saavutate osalise eesmärgi, võib olla suureks abiks. Preemiaks võib olla näiteks maniküür või endale uue riideeseme – või trennipükste – kinkimine. Aga ole teadlik! Kui teil on kaalulangus, võib teil olla kalduvus end toiduga premeerida. Kui tunnete seda ära, keskenduge sellele, et mitte premeerida ennast harjumusega, mille muutmise nimel töötate!
Et kaalulangetusprojekt õnnestuks, tuleb tingimata mõnda harjumust muuta. Kui muudate harjumusi, muudate midagi, mis muidu teie ellu sobis. Mugavustsoonist väljumine on harva lihtne, kuid paljudel juhtudel on see vajalik eesmärgini jõudmiseks.
Mõnikord võib see olla eeliseks, kui projekt viiakse läbi koos kellegi teisega. Saate koos rääkida protsessist, tõusudest ja mõõnadest ning rasketel päevadel üksteist motiveerida. Kui sa ei tea kedagi, kes oleks valmis oma harjumusi muutma nagu sina, võid teha koostööd hea sõbraga, keda usaldad, ja kokku leppida kord nädalas kohtumise, et oma eesmärke mõõta. See võib aidata tunda end kellegi ees "vastutavana". Professionaalse abi otsimine võib samuti olla eeliseks – näiteks kui lähed olema füüsiliselt aktiivne, võib sul kasuks tulla näiteks füsioterapeudi või personaaltreeneriga konsulteerimine. Liituge kellegagi, kes aitab teie motivatsiooni säilitada ja motivatsiooni kaotanud rajale tagasi jõuda – ja tuletage endale meelde, miks soovite oma eesmärki saavutada.
10 parimat motivatsioonivõtit
1. Olge oma õnnestumiste omanik!
Olge teadlik ja võtke omaks see, mida olete juba saavutanud. Hea päev ei tule kunagi halvasti tagasi.
2. Kaasake pere ja sõbrad
Rääkige oma lähedastele oma kaalulangusplaanidest. Samuti öelge neile, kui olete ühe oma alaeesmärkidest saavutanud. See aitab palju motivatsiooni, kui teised sind rõõmustavad.
3. Tapa negatiivsed mõtted!
Saate seda teha! Olge positiivne ja ärge uputage end negatiivsetesse mõtetesse, kuidas teil ei pruugi õnnestuda. Muidugi saad! Otsustage, pühenduge ja kiidelge oma tulemustega!
4. Seadke realistlikud eesmärgid ja alaeesmärgid ning premeerige end nende saavutamisel.
Võtke üks päev korraga, rasketel perioodidel. Otsustage lihtsalt, mida soovite täna teha! Homme on teine asi – selle otsustate täna õhtul. Väikesed eesmärgid, milleks võivad olla kaalunumber, päeva läbi elamise fakt või teksapaar, millesse tahad tagasi minna.
5. Liituge sõbraga
Üksteise motiveerimine võib olla suureks abiks – ka päevadel, kus alter-ego tahab suhu šokolaadi ja maiustusi toppida, sest sul on halb päev.
6. Veenduge, et olete ostnud oma dieedi jaoks vajaliku ja ärge kunagi minge näljasena poodi!
Mida vähem pead mõtlema ja mida vähem pead tegema, et päevaga hakkama saada, seda parem.
7. Otsustage iganädalane kaalumis-/mõõtmispäev
Tehke kaalu või mõõtmise asju kord nädalas. Püüdke leida projektist pigem motivatsiooni kui numbrit. Armasta teekonda sama palju, kui igatsed eesmärki.
8. Kui kaal pole langenud, tee päevikut selle kohta, mida sööd ja jood.
Kui olete Nupo dieedil , pole see vajalik. Sa tead, et sul on kalorite defitsiit ja sa tead, et kaotad kaalu. Kehas olevad vedelikud võivad aeg-ajalt põhjustada raskuse paigalseisu. Kui number ei liigu – liigutage fookust. Näiteks mõõdulindile või kui palju samme oled täna astunud (sihi alati 10 000 sammu päevas.
9. Maga palju öösel
Maagia meie kehas toimub siis, kui me magame. Hea uni annab energiat, paremat tuju ning annab kehale parimad tingimused mürkainete eemaldamiseks ning muutuste ning uute ja tervislikumate harjumuste omaksvõtuks.